ORIGINAL            ORIGINAL            ORIGINAL                  ORIGINAL     

Rissmonitor EU Monitor Trhlin EU Crackmonitor EU Temoins de Fissure EU

TT1neu 001.JPG         image016.jpg          image047.png          image002.jpg

Witamy

na stronie RISSMONITOR EU

Państwa silnego partnera w zakresie analizy stanu budynkw, zabezpieczania dowodw oraz…

Jaki system monitoringu pęknięć Państwo preferują?

gips1

archaiczny, niepewny, krtkotrwały i bezużyteczny…

czy też wolą Państwo system odpowiadający dzisiejszym standardom, inteligentny, dokładny i trwały?

 

Oryginalny system tcl-i RISSMONITOR© TYP TT1 STANDARD

Po raz pierwszy opatentowany w 1977 roku. To wiodący na świecie system monitoringu pęknięć,

wielokrotnie podrabiany, ale nigdy skutecznie!

 

Informacje o produkcie RISSMONITOR lub o URZĄDZENIACH OPTYCZNYCH kliknij tutaj

Szukamy niezawodnego, profesjonalnego partnera handlowego w Państwa kraju. Zgłoszenia, najlepiej w języku angielskim lub niemieckim prosimy wysłać na adres: admin@rissmonitor.com

 

 UWAGA! W obiegu znajdują się podrbki naszego produktu!

 

Informacje i centrum serwisowe:

CZ/H/PL/RU/SK/SLO/TR

RISSMONITOR ● Eastern Europe

Skupina ● tcl – i

Majova 28  CZ-350 02 CHEB

Fax: +49 (0)322 22479284

info@rissmonitor.com

 

tcl – i ● RISSMONITOR© TYP TT 1 Standard i TYP TT 1 Plus

TT1neu 001.JPG

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard

Wspłczynnik rozszerzalności termicznej 7 x 10-5

 

Do celw rejestracji deformacji w płaszczyźnie. tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard składa się z 2 nakładających się, dowolnie przesuwających się względem siebie elementw: dolny posiada skalibrowaną skalę pomiarową, a grny krzyż nitkowy. tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard dostarczany jest w formie fabrycznie zablokowanej w pozycji zerowej. W celu umożliwienia funkcjonowania produktu należy po zainstalowaniu bezwzględnie usunąć kołki blokujące. Po zainstalowaniu na budynku, w sposb obejmujący pęknięcie, przy pomocy dołączonego do dostawy 2-składnikowego kleju, obie części monitora przesuwają się zgodnie z każdym ruchem przyporządkowanej im części budynku i pokazują to poprzez przesunięcie krzyża nitkowego względem skali pomiarowej. Dzięki temu można bezpośrednio odczytać ruchy pionowe, poziome i rotacyjne. Skalibrowana grubość kresek podziałki na skali pomiarowej wynosząca 0,2 mm oraz krzyża nitkowego wynosząca 0,3 mm umożliwia odczyt z dokładnością do 0,2 mm. Stosując lupę pomiarową z programu tcl – i ● OPTOMETRICS można poprawić tę dokładność do <0,1 mm. Wyniki odczytu (ustawienie krzyża nitkowego w stosunku do skali pomiarowej) przenoszone są do załączonej do dostawy karty protokołu lub utrwalane fotograficznie i dokumentują w ten sposb przebieg postępującej deformacji budynku. Częstotliwość odczytw określana jest przez rzeczoznawcę i powinna być dostosowana do okoliczności powodujących deformację. W przypadku prowadzonych w pobliżu prac związanych z wbijaniem pali oraz wykopami czy obniżaniem poziomu wd gruntowych odczyt wynikw może być konieczny nawet kilka razy dziennie.

TTMove 007.JPG

Po zainstalowaniu i usunięciu blokady w pozycji zerowej tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© wskazuje

TTMove 008.JPG

deformacje poziome,

TTMove 009.JPG

pionowe

TTMove 010.JPG

oraz rotacyjne,

TTMove 010.JPG

w ich każdej możliwej kombinacji

 

Wiesau-27

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Plus

Wspłczynnik rozszerzalności termicznej 7 x 10-5

 

Instalacja i sposb funkcjonowania jak w przypadku tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard, jednakże z poziomym zakresem pomiaru +/- 25 mm i fabrycznym zablokowaniem w pozycji zerowej przy pomocy 4 kołkw. Dwa słupki pomiarowe umożliwiają rejestrację zmian przy pomocy cyfrowego miernika precyzyjnego o rozdzielczości 0,01 mm. Po zainstalowaniu bezwzględnie konieczne jest usunięcie mocno widocznych plastikowych kołkw znajdujących się w 4 narożnikach skali pomiarowej.

tcl – i ● RISSMONITOR© TYP TT 2 NAROŻNIK

image016

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 2 Narożnik

Wspłczynnik rozszerzalności termicznej 7 x 10-5

 

Do celw rejestracji deformacji pomiędzy elementami budynku położnych względem siebie pod pewnym kątem. Głwne elementy są takie same, jak w przypadku tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard, uzupełnione o tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© ADAPTER. tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 2 Narożnik stosowany jest parami, w położeniu naprzeciwległym. Na jednym monitorze adapter przymocowuje się śrubami, na tej połowie, ktra posiada skalę pomiarową, a na drugim - na połowie z krzyżem nitkowym. Adapter można bezstopniowo regulować od 67 do 247, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe dostosowanie do danej sytuacji w budynku.

 

ttpics%20124

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© ADAPTER

Wspłczynnik rozszerzalności termicznej 7 x 10-5

 

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© Adapter dostarczany jest w komplecie z materiałem do jego przymocowania i służy do zastosowania w narożnikach (narożniki budynkw, płyta posadzkowa/strop międzypiętrowy z pionowym elementem budynku), a także do wyrwnania większych nierwności powierzchni, np. w przypadku muru z kamienia łamanego czy muru z kamieni polnych. tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© ADAPTER mocowany jest śrubami do tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard lub tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Plus i ma możliwość bezstopniowego dopasowania od 67 do ok. 247.

 

tcl-i PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 3 Płyta posadzkowa/strop międzypiętrowy

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 3 Płyta posadzkowa/strop międzypiętrowy

Wspłczynnik rozszerzalności termicznej 7 x 10-5

 

Do celw rejestracji podnoszenia się/opadania płyt posadzkowych/stropw międzypiętrowych względem pionowych elementw konstrukcji, składa się z kombinacji tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 1 Standard i przymocowanego do niego dwiema śrubami adaptera tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© ADAPTER

 

tcl – i RISSMONITOR© TYP TT 4 Przesunięcie w murze

 

TT4New2

 

TT4New1

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 4 Przesunięcie w murze obejmuje następujące zakresy pomiaru: przesunięcie -5 do +110 mm, szerokość pęknięcia -10 do +50 mm.

image021a

tcl – i ● PĘKNIĘCIE MONITOR© TYP TT 4 składa się z 3 elementw:

Wspornik pomiarowy: instalowany jest na cofniętej części budynku ok. 5 mm od pęknięcia, w taki sposb, aby podłużne otwory ułożone były prostopadle do pęknięcia.

image023a

Płyta pomiarowa: instalowana jest na wysuniętej części budynku, w taki sposb, aby jej tylna krawędź była oddalona o ok. 40 mm od zwrconej do niej krawędzi wspornika pomiarowego, a płyta pomiarowa wystawała w środku wspornika pomiarowego, prostopadle do niego.

tt4complin

Liniał: prowadzony jest krawędzią wskazującą -5“ przez szczelinę w płycie pomiarowej, w taki sposb, aby jego wgłębienie było dobrze nasadzone pomiędzy krawędziami wspornika pomiarowego, na jego środkowym podniesieniu. Płyta pomiarowa pokazuje teraz na czerwonej skali przesunięcie, natomiast czerwona środkowa linia liniału na czarnej skali zmiany w szerokości pęknięcia.

Liniał wyciąga się po dokonaniu odczytu z płyty pomiarowej i przechowuje w bezpiecznym miejscu, aż do ponownego odczytu.

Poprzez pomiar odległości między zewnętrzną krawędzią płyty pomiarowej a zewnętrzną krawędzią wspornika pomiarowego można rwnież rejestrować rwnoległe przesunięcia brzegw szczeliny (oś Z).

CYFROWY PĘKNIĘCIE MONITOR© Rissfox Mini

Kompletny system, rwnież do zdalnego monitoringu pęknięć

do 10 punktw pomiarowych w promieniu do 110 m

 

Do rejestracji zmian szerokości pęknięcia w zakresie 5 mm przy rozdzielczości wynoszącej 2,5 m. Opcjonalnie z czujnikiem temperatury i wilgotności powietrza.

Mała, odporna na uderzenia i wodoodporna obudowa łączy w sobie 12-bitowy system elektroniczny do analizy pęknięć o wysokiej rozdzielczości, RISC-Micro-controller, pamięć o pojemności do 64.000 wartości pomiarowych oraz zegar wskazujący czas rzeczywisty, dzięki czemu urządzenie to stanowi niezwykły system analityczny. Dzięki zintegrowanemu monitoringowi pęknięć typu Hi-Speed możliwe jest pewne i precyzyjne rozpoznawanie nawet najkrcej trwających wibracji.

Zasilanie bateryjne (2 x AA), wytrzymuje do 2 lat na jednym komplecie baterii. Zapisanych danych nie traci się nawet przy braku zasilania.

Po dokonaniu prostego montażu czujnika na pęknięciu system pomiarowy albo w pełni automatycznie rozpoczyna wcześniej zaprogramowany na komputerze pomiar, albo aktywowany jest bezdotykowo przez przełącznik magnetyczny. Pamięć zapisuje zmierzone wartości w możliwej do ustawienia częstotliwości.

Przy wyposażeniu w czujnik warunkw klimatycznych można filtrować zmiany szerokości pęknięć według wpływu warunkw atmosferycznych. Dzięki temu istnieje możliwość podziału czynnikw mających wpływ na zmianę szerokości pęknięcia na:

 • mechaniczne
 • termiczne i
 • uwarunkowane wilgocią

  

CYFROWY PĘKNIĘCIE MONITOR© Rissfox Mini

 

WŁAŚCIWOŚCI URZĄDZENIA

 • Pamięć danych do 16.000 wartości pomiarowych (z możliwością rozszerzenia do 64.000)
 • Możliwa do wyboru częstotliwość zapisu od 1 sekundy do 24 sekund
 • Dowolnie programowalny, w pełni automatyczny Start - Stop lub zapisywanie w nieskończoność (zasada zapisu kołowego)
 • Zintegrowany zegar kwarcowy wskazujący rzeczywisty czas oraz kalendarz
 • Zakres pomiaru szerokości pęknięcia: 10 mm ( 5 mm)
 • Rozdzielczość: 2,5 m
 • Możliwy monitoring pęknięć typu Hi-Speed do 100 Hz
 • Regulacja czujnikw i start systemu poprzez przełącznik magnetyczny
 • Opcjonalnie czujniki temperatury oraz wilgotności powietrza
 • Kalibracja czujnikw temperatury i wilgotności nie jest konieczna
 • Zakres pomiaru temperatury i wilgotności: -20 do 70 C/0% do 100% względnej wilgotności powietrza
 • Rozdzielczość: 0,1 C/ 0,1% wwp
 • Tolerancja pomiaru: <0,4 C/<3,0% wwp; opcjonalnie <0,3 C/<1,8% wwp
 • Analiza oraz konfiguracja poprzez opcjonalne oprogramowanie
 • Monitoring min./maks. dla pełnego monitoringu temperatury i wilgotności
 • Wyjście alarmowe na sms, telefon, itp.
 • Możliwość podłączenie innych zewnętrznych czujnikw
 • Certyfikat kalibracji na żądanie
 • Zapisanych danych nie traci się nawet przy braku zasilania
 • Niezależność od sieci dzięki zasilaniu bateryjnemu
 • Funkcjonowanie do 2 lat na 1 komplecie baterii (2 x AA)
 • Obudowa pamięci odporna na uderzenia i wodoodporna
 • Możliwy montaż na ścianie, ukryte śruby
 • Wymiar pamięci danych (w x s x g): 88 x 120 x 50 mm
 • Możliwość rozszerzenia do maksymalnie 5 czujnikw pęknięć, przy maksymalnej odległości do 100 m, poprzez instalację modułu wieloczujnikowego
 • Poprzez moduł SMS sygnał alarmowy do maksymalnie 5 uczestnikw
 • Poprzez moduł radiowy możliwe przenoszenie danych oraz alarm drogą mailową lub smsową

 

Dodatkowy moduł wieloczujnikowy

 

Bardzo efektywne rozszerzenie z czteroma dodatkowymi wejściami na czujniki oraz elastycznym wyjściem alarmowym do bezpośredniego podłączenia do pamięci danych Rissfox Mini.

 

Moduł wieloczujnikowy zasilany jest niezależnie przez 4 dostępne w handlu baterie AA. Napięcie baterii kontrolowane jest całkowicie niezależnie. System Status-LED informuje o konieczności wymiany baterii.

Powyższy moduł otwiera nowe możliwości w pełnym monitoringu pęknięć, rwnież w dużych budynkach, w promieniu do maksymalnie 100 m wokł urządzenia.

WŁAŚCIWOŚCI URZĄDZENIA:

 • Podłączenie maksymalnie 4 dodatkowych czujnikw pęknięć
 • Dane pomiarowe zapisywane są w pamięci danych
 • Połączenie z pamięcią danych przez maksymalnie 10-metrowy kabel, poprzez elastyczną uniwersalną magistralę
 • Zakres pomiaru elektronicznego systemu do analizy pęknięć: 10 mm (+/- 5mm)
 • Możliwość zakresu pomiaru pęknięć 75 mm, na zamwienie
 • Rozdzielczość elektronicznego systemu do analizy pęknięć: 5μm (0,005 mm)
 • Przewody pomiarowe czujnikw pęknięć do maks. 100 m (czujniki i przewody nie są załączone)
 • Zerowanie/regulowanie czujnikw systemu poprzez przełącznik magnetyczny
 • Wskaźnik LED statusu systemu i baterii
 • Wyjście alarmowe do alarmowania przez SMS lub e-mail, alarm akustyczny, itp.
 • Możliwość dowolnego zaprogramowania opźnienia alarmu i progw alarmowych
 • Zintegrowany dokładny zegar kwarcowy do opźnień alarmu
 • Proste konfigurowanie poprzez oprogramowanie SoftFox
 • Możliwość bezproblemowego połączenia z Remotefox (system zdalnej transmisji danych)
 • Zasilanie: 4 dostępne w handlu baterie AA
 • Prosta wymiana baterii, żywotność do 2 lat
 • Certyfikaty kalibracji dla wszystkich czujnikw, dostępne na żądanie
 • Obudowa odporna na uderzenia i wodoodporna
 • Możliwy montaż na ścianie (zakryte śruby)
 • Wymiary: wys. x szer. x gł. = 88 x 160 x 50 mm, waga wraz z bateriami: 350 g

 

Moduł zdalnej transmisji danych REMOTEFOX

Ten niezwykle efektywny moduł oferuje mobilną i bezprzewodową zdalną transmisję danych na całym świecie. Podłączenie maksymalnie 2 pamięci danych wraz z modułami rozszerzającymi umożliwia zdalne wywołanie danych pomiarowych z maksymalnie 10 czujnikw pęknięć. Zebrane dane otrzymują Państwo w pełni automatycznie i wygodnie poprzez e-mail, w regularnych, możliwych do dowolnego zaprogramowania odstępach czasu. Analiza danych na komputerze osobistym przeprowadzana jest dokładnie tak samo, jak gdybyście Państwo znajdowali się na miejscu. Jeżeli ponadplanowo potrzebne są pilnie jakieś dane, to mogą je Państwo wywołać poprzez skomunikowanie się z tym modułem. Remotefox posiada ponadto dwa wejścia alarmowe do celw alarmowania poprzez sms lub e-mail. Cały system pracuje niezależnie od zasilania z sieci energetycznej, korzystając z 8 dostępnych w handlu baterii AAA. Jeżeli jest taka potrzeba i możliwość, można rwnież korzystać z zasilania sieciowego. W przypadku awarii prądu lub niskiego poziomu baterii, urządzenie automatycznie wysyła odpowiednią informację. Konfiguracja urządzenia jest prosta i komfortowa i następuje z użyciem oprogramowania analitycznego.

 

WŁAŚCIWOŚCI URZĄDZENIA

        W pełni automatyczna transmisja danych pomiarowych poprzez e-mail, od zdefiniowanego momentu, w możliwym do wybrania rytmie dziennym.

        Możliwość podłączenia dwch kompletnych systemw pamięci danych i uniwersalnych czujnikw (np. 2 x RissFox-Mini + 2 x czujnik wielofunkcyjny)

        Dwa wejścia na alarm poprzez e-mail/sms (łącznie z opźnieniem)

        Możliwe nieregularne wywoływanie danych poprzez połączenie (w sieci)

        Możliwość zdefiniowania maksymalnie 10 adresw mailowych i numerw telefonw

        Wysoka niezawodność dzięki sygnałom ostrzegawczym (np. słaba bateria), status LED oraz test systemu na miejscu poprzez przełącznik magnetyczny

        Możliwa elastyczna konfiguracja poprzez opcjonalne oprogramowanie

        Zintegrowany dokładny zegar kwarcowy wskazujący rzeczywisty czas oraz kalendarz

        Zasilanie: 8 baterii AAA lub zasilacz sieciowy (opcjonalnie)

        Wydajność baterii do maksymalnie 100 odczytw po 64.000 wartości

        Możliwość stosowania wszystkich kart SIM z dostępem do Internetu GPRS

        Na żądanie dostępne specjalne anteny

        Wymiary: wys. x szer. x gł. = 60 x 150 x 100 mm.

 

Nowy wymiar cyfrowej analizy postępu pęknięć

 

Opis

Cena

Rissfox Mini Logger z czujnikiem pęknięć, temperatury/wilgotności powietrza

416,00

Rissfox Mini Logger, tylko czujnik pęknięć

366,00

Sterownik jako oprogramowanie oraz kabel USB interfejsu

63,00

Rozszerzenie pamięci do 64.000 wartości pomiarowych

55,00

Moduł rozszerzenia Mulit Sensor do maksymalnie 5 czujnikw pęknięć z kablem czujnika o długości do 100 m (nie obejmuje czujnikw)

567,00

Moduł alarmu SMS

281,00

Moduł zasilania dla modułu alarmu

110,00

Moduł zdalnej transmisji danych i alarmu dla 2 systemw pamięci, transfer danych przez e-mail, alarm przez SMS

668,00

Czujnik pęknięć o zakresie pomiaru 10mm, długość kabla 2 m

155,00

Czujnik pęknięć o zakresie pomiaru 75mm, długość kabla 2 m

302,00

Dodatkowa cena za 10 m kabla

34,00

Dodatkowa cena za 20 m kabla

51,00

 

Ceny z doliczeniem kosztw wysyłki i podatku VAT, stan na 01.2013

 

 

 

 Szczegłowe informacje na temat produktw i cen dostępne na stronach

 

info@rissmonitor.com

www.rissmonitor.com

www.sachverstaendigen-bedarf.eu

 

 

 

[HOME] [ENGLISH] [DEUTSCH] [CESTINA] [MAGYAR] [POLSKI] [PEKNIECIE MONITOR] [SLOVENCINA] [TURKCE] [FAKE CRACKMONITOR] [NACHAHMUNGEN RISSMONITOR] [IMPRESSUM]